Karty produktowe

Ograniczniki parkingowe

Parkowanie to sztuka, której każdy kierowca musi się nauczyć. Istnieje kilka rodzajów parkowania i bez ich opanowania nikomu nie uda się zdać prawa jazdy. Przynajmniej w teorii. Praktyka pokazuje bowiem, iż ludzie w dalszym ciągu parkują bardzo chaotycznie, dlatego właśnie ograniczniki parkingowe są tak bardzo potrzebne, aby utrzymać pewien porządek.

Parkingi osiedlowe, parkingi przy supermarketach, zakładach pracy, urzędach i w wielu innych miejscach, posiadają określone miejsca, które wyznaczają miejsce parkowania dla jednego pojazdu. Ograniczniki parkingowe stawiane są po to, aby kierowca wiedział, w którym miejscu ma się zatrzymać. Jest to blokada, oznaczająca koniec linii dla danego pojazdu. Dzięki nim, jesteśmy w stanie zaparkować dobrze, nie obawiając się, że wyjedziemy za daleko i uderzymy w mur budynku lub znajdziemy się poza parkingiem.

Każdy dobrze oznaczony parking powinien posiadać ograniczniki parkingowe. W ciekawy sposób pomagają one zapanować nad chaosem, który możemy zaobserwować na wielu parkingach. Dzięki nim nawet duże samochody zaparkują równo i dokładnie.

Poruszając się po mieście niejednokrotnie jesteśmy świadkami błędnego parkowania. Widzimy, jak jeden samochód zabiera dwa miejsca, inny ustawiony jest za blisko drugiego pojazdu, jeszcze inny stoi po prostu krzywo. Linie parkingowe oraz ograniczniki parkingowe zostały stworzone po to, aby pomagać kierowcom, dla których parkowanie może być problemem. Nie każdy samochód posiada nowoczesne czujniki parkowania, dlatego ograniczniki w dalszym ciągu są bardzo przydatne.

Ograniczniki parkingowe mają zazwyczaj postać niewielkich progów. Mogą być wyższe lub niższe, ale raczej nie przekraczają wysokości zderzaka pojazdu. Wykonane w doskonale widocznej kolorystyce, usprawniają poruszanie się samochodów na parkingach, ułatwiając kierowcom ustawianie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Dzięki takim ogranicznikom na małych przestrzeniach panuje ład i porządek, redukuje się również liczba otarć i stłuczek na często uczęszczanych parkingach.

Zapraszamy
do współpracy