Karty produktowe

Barierki wygrodzeniowe

Barierki wygrodzeniowe wykorzystywane są w różnych sytuacjach. Spotykamy je bardzo często na drogach, przy chodnikach, ścieżkach rowerowych, trawnikach i w wielu innych miejscach. Nie są stawiane dla ozdoby, najczęściej ich celem jest ochrona rowerzystów oraz pieszych, przede wszystkim dzieci.

Wśród barierek wygrodzeniowych znajdziemy kilka modeli. W ich skład wchodzą między innymi:

barierki olsztyńskie
barierki szczeblinkowe
barierki przeciwbłotne
barierki łańcuchowe
barierki wygrodzeniowe kolejowe
barierki trawnikowe
barierki siatkowe

Już po samych nazwach możemy rozpoznać, jaka rolę pełni dana barierka wygrodzeniowa. Produkty te ustawia się tam, gdzie konieczne jest zaznaczenie danego terenu, dlatego ogradza się nimi ścieżki rowerowe oraz chodniki od jezdni. W niektórych miejscach barierki wygrodzeniowe pełnią przede wszystkim rolę ochronną przed zabrudzeniami, jest tak w przypadku barierek przeciwbłotnych, charakteryzujących się specjalnymi ekranami.

Barierki wygrodzeniowe wykorzystywane są również podczas imprez plenerowych, gdzie konieczne jest ogrodzenie terenu wyłączonego z ruchu. W takich miejscach najczęściej stosowane są barierki olsztyńskie lub siatkowe.

Chodząc i jeżdżąc po drogach, napotykamy takie barierki właściwie na każdym kroku. Stanowią one standardowy element świata wokół nas i nikogo nie dziwi, gdy przy danej drodze pojawiają się nowe. Barierki stosuje się przede wszystkim jako zabezpieczenie i w wielu przypadkach pomogły ochronić przed potrąceniem, wypadnięciem z jezdni lub inną drogową kolizją.

Barierki wyznaczają jasne granice między jedną, a druga powierzchnią. Dzięki nim drogi i ścieżki są bardziej widoczne, a to pozwala ludziom poruszać się bezpiecznie. Nie na darmo barierki wygrodzeniowe stawiane są tak często, oddzielając chodnik dla pieszych od drogi szybkiego ruchu, zapewniając pieszym bezpieczeństwo. Barierki to elementy wyposażenia dróg i ścieżek, które już od wielu lat są normą. Oprócz swojej praktycznej roli, dodają one przestrzeni również trochę uroku.

Zapraszamy
do współpracy