Karty produktowe

Lampy drogowe

Lampy drogowe pełnią bardzo ważną rolę. Przede wszystkim poprawiają widoczność na drogach, sprawiając, że istotny element lub pojazd widać z daleka, dzięki czemu kierowcy mogą zachować szczególną ostrożność w ich pobliżu. Lampy są często również ostrzeżeniem, że zbliża się pojazd uprzywilejowany lub jakiś element trasy, na którym trzeba szczególnie się skupić.

Są takie elementy drogowe, które przydają się zarówno za dnia, jak i w nocy. Wśród lamp drogowych znajdziemy i jedne, i drugie. Lampy zmierzchowe wykorzystywane są głównie po zmroku, jednak są i takie rodzaje lamp drogowych, które muszą być aktywne również za dnia, zwłaszcza podczas złych warunków pogodowych.

Wśród lamp drogowych znajdziemy między innymi:

lampy zmierzchowe jedno i dwubateryjne
fale świetlane 5-cio elementowe
„koguty” ostrzegawcze
belki świetlane led
Bez lamp drogowych kierowcy mieliby trudniejsze zadanie w poruszaniu się po drogach. To dzięki nim mogą dostrzec to, co ważne, pomimo deszczu, śniegu lub ciemności.

Każda droga powinna być przygotowana w taki sposób, aby poruszanie się po niej było możliwe o każdej porze dnia i nocy, bez względu na warunki. Lampy zmierzchowe wyposażone są w dodatkowy czujnik zmierzchowy, który sprawia, że zapalają się dopiero wtedy, gdy na dworze zapadnie odpowiedni mrok.

Lampy drogowe to jedne z tych elementów, bez których poszczególne trasy stałyby się dla kierowców nieprzyjemne, zwłaszcza w nocy, a przecież wielu z nich musi czasem jeździć po ciemku. Lampy drogowe stanowią elementy, których zadaniem jest pomóc osobom prowadzącym pojazdy utrzymać komfort jazdy przez cały czas.

Oświetlające drogę lampy drogowe zapobiegają wypadkom, pomagają w porę dostrzec zagrożenie, ostrzegają przed odbywającymi się na pewnym elemencie drogi pracami oraz informują o wielu innych rzeczach. Dzięki nim drogi są bezpieczniejsze, a kierowcy mogą poczuć się lepiej i bez obaw ruszać w drogę także w nocy. Zmrok i zła pogoda nie muszą być problemem, jeżeli tylko możemy liczyć na dobre oznakowanie dróg oraz ostrożność kierowców.

Zapraszamy
do współpracy