Karty produktowe

Słupki drogowe

Słupki drogowe wykorzystywane są przez zarządców dróg, którzy troszczą się o bezpieczeństwo kierowców nocą i w podczas trudnej widoczności. Budowa słupków drogowych U-1a i U-1b jest bardzo podobna i została skonstruowana tak, aby elementy te dobrze było widać także w złych warunkach.

Słupki drogowe U-1a oraz U-1b stosowane są dla zaznaczenia dokładnej szerokości drogi słabo oświetlonej. Dzięki odblaskowym elementom kierowcy widzą je dokładnie i mogą zachować ostrożność. Słupki ograniczają ilość kolizji i wypadków, związanych z błędnym oszacowaniem wymiarów jezdni, a dodatkowo chronią pojazdy przed wypadnięciem poza nią.

Zastosowanie słupków prowadzących U-1a i U-1b:
ułatwienie kierującym orientacji w terenie, dotyczącej szerokości drogi oraz jej przebiegu
optyczne prowadzenie ruchu
montowane także na barierach ochronnych
Słupek U-2 PCV wykorzystywany jest do bardziej precyzyjnego zlokalizowania zjazdu z drogi na skrzyżowaniu na inną drogę. Jest to słupek krawędziowy, ułatwiający manewry skręcania, szczególnie w porze nocnej oraz podczas złej widoczności.

Zarówno słupki U-1a i U-1b, jak i słupek krawędziowy U-2 posiadają elementy odblaskowe, dzięki którym kierowcy widzą je z odpowiedniej odległości, także w miejscach słabo oświetlonych. Słupki wykonane są z solidnych materiałów, odpornych na chłód, wilgoć i wiatr. Odpowiednio zamontowane do podłoża, przetrzymają także uszkodzenia mechaniczne.

Wykorzystanie słupków drogowych na polskich drogach jest bardzo ważne. Elementy te ustawia się nie tylko na drogach wojewódzkich i krajowych, ale również na gminnych i powiatowych. Stosuje się je w celu zabezpieczenia szerokości jezdni oraz umożliwienia kierowcom bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach. Dzięki zastosowaniu słupków jazda w nocy staje się przyjemniejsza, a osoby kierujące mogą precyzyjnie określić przebieg drogi i dokładnie wymierzyć zakręt oraz ocenić kąt łuku.

Słupki drogowe U-1a, U-1b oraz słupek U-2 PCV należą do najczęściej wykorzystywanych i powszechnie spotykanych na polskich drogach. Od wielu lat zapewniają kierowcom możliwość bezpiecznej jazdy o każdej porze roku.

Zapraszamy
do współpracy