Karty produktowe

Mała architektura miejska

Małej architektura miejska – jej produkty widujemy praktycznie na każdym kroku. Można do niej zaliczyć między innymi:

wiaty przystankowe
ławki miejskie i parkowe
kosze na śmieci
stojaki rowerowe
Zarówno w dużych i mniejszych miastach, jak i na wsiach znajdziemy elementy, które możemy zaliczyć do tego gatunku.

Czym więc jest mała architektura i co wchodzi w jej zakres? Są to wszystkie niewielkie elementy naszych rodzinnych miejscowości oraz miejsc, w których się aktualnie znajdujemy.

Elementów małej architektury spotykamy bardzo wiele, pełnią one nie tylko rolę ozdobną, ale również porządkującą daną przestrzeń. W parku stawia się ławki, aby ludzie, którzy wybrali się na spacer, mogli przysiąść i porozmawiać lub poobserwować przyrodę. Kosze na śmieci są niezbędne przy każdym sklepie, przystanku autobusowym, obok wspomnianych wcześniej ławek i w wielu innych miejscach. Dzięki nim na ulicach może panować porządek, ponieważ przechodnie mają gotowe miejsce na wyrzucenie papierków lub innych odpadków.

Mała architektura w dzisiejszych czasach zaskakuje solidnością oraz formą wykonania. Widujemy już nie tylko ławki drewniane, ale również ławki ze stali kwasoodpornej, które są praktycznie nieczułe na jakiekolwiek warunki pogodowe.

Oczywiście o każdy element , zaliczany do tego gatunku należy odpowiednio dbać, ponieważ są to produkty, na stałe ustawione na powietrzu, dlatego z biegiem czasu po prostu się zniszczą.

Mimo wszystko świat, bez małej architektury byłby znacznie mniej uporządkowany. Wyobraźmy sobie miasto bez ławek, koszów na śmieci czy stojaków na rowery. Jak byśmy wtedy funkcjonowali? Elementów tego typu jest bardzo dużo i są one wykonywane zarówno solidnie, jak i atrakcyjnie. Mała architektura to swoiste dzieła sztuki, które możemy podziwiać w miejskich parkach i ogrodach, na ścieżkach spacerowych i rowerowych, a także w wielu innych miejscach na powietrzu. Dzięki nim spacery i wycieczki rowerowe stają się przyjemniejsze, a oczekiwanie na autobus nie jest przykre, nawet podczas złej pogody.

Zapraszamy
do współpracy