Karty produktowe

Pylony drogowe

Pylony drogowe wykonywane są zazwyczaj w kolorze żółtym. Jest to jasna, łatwo rzucająca się w oczy barwa, która wyróżnia się w otoczeniu także przy złej pogodzie. Ze znakiem nakazu tworzy ciekawy kontrast, dzięki czemu jeszcze łatwiej zauważyć go z daleka. Pylony ustawiane są po to, aby ułatwić życie kierowcom i jak do tej pory sprawiają się świetnie. Każda osoba, która prowadzi samochód powinna zwracać na nie szczególną uwagę i sprawdzać, co dokładnie znajduje się na pylonie.

Wpisując w internecie frazę „pylon” możemy natrafić na różne definicje. Nie każdy wie, że w przypadku branży drogowej, pylon drogowy to najczęściej słupek, ustawiany na wysepkach lub przy zwężeniach dróg. Na pylonach montowane są znaki, informujące o kierunku ruchu lub zmianie jego organizacji.

Pylony drogowe to również większe słupki, które możemy znaleźć przy drogach. Istnieją pylony reklamowe, pylony mostowe, a nawet pylony zabytkowe. Jednak te, które interesują nas w tej kategorii są raczej niewielkie i widujemy je bardzo często, podróżując głównymi drogami.

Na jezdniach szybkiego ruchu niejednokrotnie widujemy wysepki, zwężenia, które mają spowodować, że pojazd nieco w danym miejscu zwolni, a kierowca zachowa szczególną ostrożność. Pojawiają się one najczęściej przy skrętach lub niedaleko sygnalizacji świetlnych. To dzięki pylonom takie zwężenie czy wysepka widoczne są z większej odległości, tak, że nawet kierowca jadący z dużą szybkością ma szansę zauważyć je w odpowiednim czasie. Na pylonach drogowych pojawiają się znaki drogowe, które często podświetlane są po zmroku.

Pylony drogowe to elementy dróg krajowych i zagranicznych, które pełnią dosyć ważną rolę w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa na drogach. Nie są specjalnie wysokie, jednak wystają z gruntu na tyle, aby kierowcy mogli zobaczyć znak drogowy wyraźnie przez przednią szybę samochodu. Pylony drogowe wielokrotnie zapobiegły wypadkom i kolizjom na drogach głównych, przypomniały kierowcom o obecności sygnalizacji świetlnej lub wyznaczyły pas do skrętu. Rzadko zwracamy na nie uwagę, a jednak są obecne, pomagając nam czuć się na drogach nieco bezpieczniej.

Zapraszamy
do współpracy