Karty produktowe

Konstrukcje wsporcze

Konstrukcje wsporcze to specjalnie zaprojektowane konstrukcje, dobrane pod względem wytrzymałości mechanicznej i elektrycznej do prowadzenia przewodów linii napowietrznych. Już po samej tej definicji możemy poznać, że konstrukcje wsporcze, które mają działać dobrze, muszą być wykonane bardzo solidnie.
W skład konstrukcji wsporczych, jakie możemy spotkać wchodzą między innymi:

słupki
kratownice
wysięgniki
bramownice
konstrukcje dla tablic zmiennej treści
Biorąc pod uwagę funkcje, jakie pełnią konstrukcje wsporcze, można wywnioskować, że producenci tego typu elementów muszą bardzo dokładnie określać napięcia przewodów fazowych, natężenie wiatru oraz inne czynniki, które mają zapewnić konstrukcji wytrzymałość.

Są to na tyle ważne elementy na drogach, że nie wolno lekceważyć ich wykonania. Każda konstrukcja wsporcza musi być bardzo solidna, ponieważ odpowiada za wsparcie linii energetycznych oraz funkcjonowanie elektrycznych tablic. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja wsporcza, głównie wspiera poszczególne elementy, mimo to bez nich trudno byłoby założyć linie kolejowe, linie energetyczne, różnego rodzaju tablice drogowe oraz inne napowietrzne elementy.

Istnieje kilka rodzajów konstrukcji wsporczych, a każda z nich pełni określoną rolę. Można wyróżnić konstrukcje przelotowe, odciągowe, narożne, odporowe, skrzyżowaniowe oraz sporo innych, przy czym niektóre z nich są łączone, np.: odporowo- narożne.

Przyglądając się bliżej konstrukcjom wsporczym zauważymy, że są to elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nie tylko komunikacji i elektryczności, ale również do odpowiedniego zarządzania drogami miejskimi i krajowymi. Największe wyzwanie przypada producentom takich elementów, którzy muszą zatroszczyć się o każdy szczegół konstrukcji, dbając o to, aby całość była wykonana jak najsolidniej i spełniała swoje zadanie w 100 %.

Przejeżdżając przez jakiekolwiek miasto widzimy wiele takich konstrukcji, choć rzadko zwracamy na nie uwagę. Mimo to pełnią one bardzo ważną rolę i trudno byłoby się bez nich obyć.

Zapraszamy
do współpracy