Bariera chodnikowa – ważny element infrastruktury drogowej

Ciągi komunikacyjne w obszarach zamieszkanych umożliwiają poruszanie się pojazdów i pieszych. Dla poprawy bezpieczeństwa i żeby jednocześnie nie ograniczać komunikacji potrzebne jest oddzielenie drogi od chodnika. W tym celu montuje się bariery chodnikowe, które oddzielają przestrzeń zarezerwowaną dla samochodów od ścieżki dla pieszych. Wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo na drogach szczególnie w miejscach, gdzie ruch jest intensywny.

Dobrej jakości barierki chodnikowe znajdziesz w ofercie firmy Tioman. Od przeszło 20 lat zajmujemy się produkcją akcesoriów infrastruktury drogowej, w tym również barier chodnikowych. Oferowane przez nas produkty zawsze cechują się wysoką jakością wykonania i są dostosowane do trudnych warunków panujących w obrębie dróg.

W naszym katalogu produktów znajdziesz kilka wariantów barier chodnikowych. Poszczególne elementy różnią się sposobem wykonania konstrukcji, a także estetyką. Oferujemy bariery w kilku standardowych kolorach, takich jak żółty czy w naprzemiennych białych i czerwonych pasach. W razie potrzeby jesteśmy w stanie nadać im kolor wybrany przez naszych Klientów. Wszystkie bariery chodnikowe spełniają normy dla tego typu produktów, co pozwala na stosowanie ich na wszystkich typach dróg.

Barierki ochronne chodnikowe – zastosowanie

Jak wskazuje nazwa, bariera chodnikowa montowana jest na powierzchni chodnika. Stanowi zarówno fizyczną barierę, jak i psychologicznie oddziela obie przestrzenie. Tego typu konstrukcje ustawia się wzdłuż ciągów komunikacyjnych, gdzie mają oddzielić drogę od chodnika. Tym samym zapobiega się przypadkowemu wtargnięciu pieszego na jezdnię i przekraczaniu jej w niedozwolonych miejscach. Bariery amortyzują też uderzenie pojazdu, który wypadł z jezdni w wyniku zdarzenia drogowego. Często bariery chodnikowe montuje się także w poprzek chodnika, gdzie chronią przed wtargnięciem na przejście dla pieszych czy dojazd do posesji.

Barierki ochronne chodnikowe spotykane są głównie w obszarach miejskich, gdzie ruch pieszych i samochodów jest najbardziej intensywny. Pojawiają się głównie przy drogach przelotowych przez miasta lub głównych arteriach. Zaleca się umieszczać je w miejscach, gdzie strefy ruchu pieszego przecinają się z jezdnią lub w obrębie szkół czy przedszkoli.

Rodzaje barier chodnikowych

W zależności od miejsca usytuowania można wybrać różne rodzaje przegród. W ofercie Tioman znajdziesz bariery chodnikowe w kilku typach konstrukcji. Możesz wybrać bariery szerblinkowe, łańcuchowe, typu A czy olsztyńskiego. Dodatkowym elementem o specjalistycznym zastosowaniu są bariery chodnikowe przeciwbłotne.

Jeśli wymagania projektowe nie wskazują na konkretny typ przegrody, można dobierać dowolnie i dostosować je do charakterystyki obiektu. Bariery chodnikowe

z naszej oferty mogą stać się dodatkową dekoracją i dopełnieniem przestrzeni miejskiej, osiedli mieszkaniowych czy obiektów administracyjnych. Wystarczy zestawić je kolorystyką lub typem konstrukcji z innymi elementami.

Barierki chodnikowe od Tioman

Wszystkie bariery chodnikowe znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z trwałych materiałów i z dbałością o szczegóły. Najczęściej są to elementy ze stali ocynkowanej, które wykazują się odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. W razie potrzeby na specjalne zamówienie możemy wykonać konstrukcje o niestandardowych wymiarach, rozstawach, czy grubościach ścianek.

Dysponujemy znacznym zapleczem produkcyjnym, dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo duże zamówienia. Z naszych usług na co dzień korzystają największe firmy budowlane, a przykłady wykonanych realizacji możesz zobaczyć na własne oczy przy wielu ogólnopolskich trasach. Jeśli interesują cię barierki chodnikowe, cena poszczególnych konstrukcji i koszt montażu, skontaktuj się z naszym biurem obsługi. Kompetentni konsultanci udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji.