Balustrada u11a w infrastrukturze drogowej

Ciągi komunikacyjne budowane są nie tylko dla poruszania się po nich samochodami, ale także ruchu pieszych. Chodniki wzdłuż drogi, przejścia dla pieszych, mosty czy wiadukty wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Balustrada u11a to element konstrukcyjny, który wydziela część przeznaczoną dla pieszych od pozostałych obszarów. Jej konstrukcja zapobiega wtargnięciu na ulicę lub poza obszar chodnika, a także zapobiega przedostawaniu się dzieci, zwierząt czy większych przedmiotów.

Balustrada u11a jest wykonywana z rur stalowych układanych w formie litery A o dwóch podporach zamontowanych w ziemi. Standardowa szerokość konstrukcji to 2 metry, a wysokość po zabetonowaniu to ponad 1 metr. Charakterystyczną cechą tych konstrukcji jest zastosowanie pionowych szczeblin. Te elementy stanowią dodatkowe zabezpieczenie, jednak konstrukcja nadal pozostaje transparentna. Jeśli potrzebujesz balustrady tego typu, sprawdź ofertę firmy Tioman. Jesteśmy producentem i sprzedawcą akcesoriów drogowych, w tym balustrady u11a. Dysponujemy też kadrą pracowniczą, sprzętem i maszynami, które pozwalają na kompleksowe przeprowadzenie montażu.

Gdzie stosuje się balustradę u11a?

Podczas budowy drogi, chodnika lub zagospodarowania przestrzeni wokół budynku możesz spotkać się z pojęciem balustrada u11a. Te konstrukcje często wybierane są przez projektantów w miejscach, gdzie może dojść do bezpośredniego kontaktu między pieszymi i pojazdami. Najczęściej balustrada odgradza chodnik od jezdni, a jej konstrukcja często stosowana jest w obrębie placówek szkolnych lub przedszkoli. Ten rodzaj balustrady może też odgradzać chodnik od ścieżki rowerowej.

Balustrada u11a projektowana jest w miejscach, gdzie ruch pieszy wiąże się z dodatkowym niebezpieczeństwem. Konstrukcje będą wymagane przy budowie kładek dla pieszych nad drogami lub przy mostach i wiaduktach. Może oddzielać chodnik od skarpy lub koryta potoku. W takich miejscach cenione jest wypełnienie szczeblinami, które zapobiega wypadnięciu z mostu.

Balustrada u11a od Tioman

Oferta naszej firmy skierowana jest do odbiorców indywidualnych, hurtowni, a także firm zajmujących się utrzymaniem dróg. Dysponujemy kilkoma standardowymi wariantami balustrady u11a w kolorze żółtym lub pokrytych jedynie warstwą ocynku. W razie potrzeby jesteśmy w stanie wykonać konstrukcje o innych wymiarach, a także wykończyć je w wybrany przez Klienta sposób.

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów? Nic trudnego. Możesz zobaczyć zdjęcia z realizacji w galerii na stronie lub zasięgnąć informacji o naszych inwestycjach. Balustrady u11a naszej produkcji są montowane na różnych drogach w całym kraju, a także za granicą. Współpracujemy z największymi firmami, które zajmują się budową infrastruktury drogowej w Polsce i Europie. Dysponujemy też sprawnymi i dobrze wyposażonymi ekipami monterów, którzy zamontują balustrady we właściwych miejscach.