Bariera u 12a w infrastrukturze drogowej

Ciągi komunikacyjne prowadzące przez obszary zabudowane muszą umożliwiać swobodne poruszanie się samochodów i pieszych. Często dodatkowo dochodzi ruch rowerowy, a także inne warunki terenowe. Bariera rurowa u 12a ułatwi wprowadzenie pewnych rozwiązań w organizacji ruchu, które poprawią bezpieczeństwo. Będzie chroniła pieszych i kierowców przed przekraczaniem jezdni w niewłaściwych miejscach. Zagrodzi też inne niebezpieczne strefy.

Bariera rurowa u 12a to element wykonywany z rur stalowych, który przypomina literę A. Od innych podobnych konstrukcji różni się całkowitym brakiem wypełnienia pomiędzy poprzecznymi i pionowymi elementami. Jeśli potrzebujesz solidnych barier zgodnych z normami i w pełni bezpiecznych, sprawdź ofertę firmy Tioman. W naszej ofercie znajdują się przegrody w kilku standardowych wariantach kolorystycznych. Przy specjalnych zamówieniach jesteśmy w stanie przygotować inne kolory, wymiary, a także zamontować bariery u 12a.

Bariera rurowa u 12a – gdzie znajdzie zastosowanie?

Do zabezpieczania przestrzeni dla pieszych stosuje się różnego rodzaju bariery i przegrody. Z uwagi na swoją konstrukcję, bariera rurowa u 12a stosowana jest do oddzielania przestrzeni chodnika od jezdni. Zapobiega to przypadkowemu wtargnięciu na jezdnię, przekraczaniu jej w miejscu niedozwolonym, a także minimalizuje skutki wjechania samochodów na chodnik. Bariera może oddzielać też ścieżki rowerowe od jezdni i chodników. Często stosowana jest w miejscach, gdzie chodnik przebiega wzdłuż parkingu, parku czy potoku.

Bariera u 12a może być stosowana w ciągu, jednak w niektórych przypadkach zalecane są pojedyncze elementy. Najczęściej stosuje się pojedyncze konstrukcje bezpośrednio przed wyjściem ze szkoły, urzędu czy sklepu. Bariery rurowe u 12a montuje się także poprzecznie do ruchu pieszego, tworząc slalom. Na takie rozwiązanie decydują się projektanci w miejscach, gdzie chodnik przecina się z dojazdem do posesji, drogą lub innym ciągiem pieszym. Dzięki temu nie dochodzi do bezpośredniego wypadnięcia na drogę lub innych uczestników ruchu.

Bariera u 12a – kup bezpośrednio od producenta

Oferowana przez naszą firmę bariera u 12a jest produktem wysokiej jakości, dostosowanym do potrzeb konstrukcji drogowych. Poszczególne elementy wykonane są ze stali cynkowanej i malowanej proszkowo, dzięki czemu są odporne na czynniki atmosferyczne. Oferujemy kilka wariantów kolorystycznych, w jakich dostępna jest bariera u 12a. Cena pojedynczych elementów ustalana jest indywidualnie po określeniu ilości zamówienia, kolorystyki, a także usługi montażu. Nasze produkty spełniają wszystkie normy, a potwierdzają to certyfikaty jakości. W ciągu przeszło dwóch dekad działalności zdobyliśmy zaufanie największych firm drogowych w kraju i poza jego granicami.