Karty produktowe

Znaki drogowe nakazu

Znaki drogowe nakazu – wykonywane są umownie, zgodnie z zasadami podanymi w przepisach ruchu drogowego. Tło znaku nakazu jest niebieskie, a symbole na nim przedstawione – białe, dla lepszej widoczności.

Podróżując po drogach miejskich i krajowych, widujemy znaki drogowe nakazu w wielu miejscach. Najpopularniejsze w tej kategorii są:

nakaz skrętu ( w prawo/lewo)
nakaz jazdy prosto
droga dla rowerów
nakaz ruchu okrężnego (rondo)
Znaki drogowe nakazu to kolejne elementy, bez których poruszanie się po drogach byłoby znacznie trudniejsze niż jest obecnie. Zarządcy dróg dbają o to, aby w każdym miejscu,w którym to konieczne, pojawił się odpowiedni znak.

Każdy kierowca powinien znać oznaczenie dowolnego znaku, dzięki czemu wie, jaki manewr ma wykonać lub w jakim kierunku może się poruszać. Znaki drogowe nakazu ustawiane są zarówno przy drogach szybkiego ruchu, jak i przy wielu mniejszych drogach miejskich. Szczególnie poruszanie się w godzinach szczytu, gdy ruch jest wzmożony jest znacznie łatwiejsze, jeżeli kierowcy zastosują się do znaków nakazu.

Znaki drogowe nakazu, tak jak wszystkie inne, są określone przepisami drogowymi, a kierowcy mają obowiązek ich przestrzegać, jeżeli na drodze nie znajduje się element, przewyższający znak drogowy znaczeniem. Znaki nakazu w wielu przypadkach zapobiegają powstawaniu chaosu na drodze, informując kierowców o nakazie ruchu okrężnego, skrętu w odpowiednim kierunku lub możliwym wyborze drogi.

Każdy kierowca widuje znaki drogowe nakazu wielokrotnie podczas jazdy. Są one standardowym elementem wyposażenia dróg. Wraz ze znakami ostrzegawczymi i zakazu tworzą spójną całość, regulując ruch samochodów, rowerów i pieszych na wszystkich krajowych drogach. Stanowią one jedne z najważniejszych produktów, które pojawiają się na drogach. Znaki nakazu mają bardzo duże znaczenie i wszyscy kierowcy muszą zwracać na nie uwagę. Dzięki kontrastującej kolorystyce łatwo je odróżnić także w ciemności orz przy złej pogodzie.

Zapraszamy
do współpracy