Profesjonalna bariera mostowa

Mosty należą do konstrukcji inżynierskich, gdzie poruszanie się jest szczególnie niebezpieczne. Dlatego należy podjąć wszelkie kroki, żeby poprawić bezpieczeństwo poruszania się nimi pieszych i pojazdów mechanicznych. Jednym ze sposobów jest montaż barier mostowych zarówno od strony  jezdni, jak i zewnętrznej krawędzi konstrukcji. Te elementy ułatwiają poruszanie się po mostach, wiaduktach, kładkach czy innych przejazdach. Dodatkowo bariery mostowe poprawiają estetykę i dopełniają wykończenie tej konstrukcji.

Dobra i solidna bariera ochronna mostowa w kilku wariantach znajduje się w ofercie Tioman. Nasza firma oferuje różne produkty wykończeniowe stosowane w inżynierii drogowej. Wykonywane w naszych zakładach bariery wykorzystywane są przez największe firmy działające w Polsce i kilkudziesięciu krajach na świecie. Bariery trafiają na drogi publiczne, a także do zabezpieczenia konstrukcji przemysłowych wewnątrz takich obiektów. Wszędzie cenione są za trwałość, możliwość szybkiego montażu i estetykę.

Bariery ochronne mostowe – rodzaje

Profesjonalne bariery ochronne mostowe są konstrukcjami montowanymi w różnych miejscach w obrębie mostów. W związku z tym mają inne zadania do wypełnienia. W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze bariery energochłonne mostowe, które mają zabezpieczyć samochody przed wypadnięciem z jezdni. Montuje się je na mostach, wiaduktach i estakadach niezależnie od tego, czy prowadzi nimi także chodnik.

Nieco inną budowę i przeznaczenie mają bariery mostowe wykonywane z myślą o ochronie pieszych. Te nie muszą już chronić przed uderzeniem samochodu z dużą energią, jednak zabezpieczają przed wypadnięciem pieszego. Mocowane są na zewnętrznej krawędzi mostów. Ich konstrukcja chroni przed wypadnięciem ponad barierą, a także uniemożliwia przeciśnięcie się pomiędzy pionowymi szczeblami.

W ofercie Tioman Znajdują się konstrukcje wykonane głównie z cynkowanej stali. Są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, a ich estetyka jest uniwersalna. Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać bariery malowane na wybrany kolor. Poza standardowymi konstrukcjami energochłonne bariery mostowe h2 występują w szczególnych wariantach przeznaczonych do montażu na początku i zakończeniu ciągu.

Bariery mostowe od Tioman

Jeśli potrzebujesz bariery mostowej do zabezpieczenia lub wykończenia danej konstrukcji inżynierskiej, sprawdź ofertę naszej firmy. Oferujemy zarówno konstrukcje energochłonne, jak i barierki chroniące pieszych. Wszystkie elementy wykonane są zgodnie z normami bezpieczeństwa charakterystycznymi dla tego typu konstrukcji drogowych. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i dokładnemu wykończeniu bariery zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a także na długo pozostaną estetyczne.

Nasza firma dysponuje sporym zapleczem produkcyjnym, zlokalizowanym w pobliżu Torunia. Na powierzchni 8000 metrów kwadratowych zgromadziliśmy nowoczesne maszyny produkcyjne, które obsługuje wykwalifikowana kadra pracownicza. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać nawet duże zamówienia na bariery mostowe. W razie potrzeby jesteśmy w stanie stworzyć projekty i konstrukcje na indywidualne zamówienie.

Poza produkcją, wszystkie bariery energochłonne mostowe możemy też dostarczyć do klienta. Dysponujemy samochodami dostawczymi pozwalającymi na transport elementów o nietypowych kształtach i rozmiarach. W razie potrzeby istnieje możliwość przeprowadzenia montażu barier w miejscu wyznaczonym przez Klienta. Zatrudniamy specjalistów, którzy dobrze znają warunki pracy na drogach i mają do tego niezbędne kwalifikacje. Dysponują również zwyżkami, maszynami i narzędziami, dzięki którym przeprowadzenie prac przebiega szybko i sprawnie. Skontaktuj się z naszym biurem obsługi i już dziś zamów potrzebne bariery mostowe.