Różnorodne konstrukcje drogowe dla poprawy bezpieczeństwa

Na bezpieczeństwo podróżowania po drogach wpływ ma wiele czynników. Dla uniknięcia nieprzewidzianych sytuacji stosuje się szereg znaków drogowych, które mają poukładać ruch na trasach. Konstrukcje drogowe to elementy zlokalizowane wzdłuż dróg, do których mocuje się znaki drogowe i oznaczenia. W zależności od typu trasy i jej ukształtowania mogą mieć różną budowę.

Jeśli potrzebne Ci są profesjonalne konstrukcje drogowe dostosowane do charakteru trasy, skontaktuj się z biurem Tioman. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pracy dla największych wykonawców dróg jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać i zamontować konstrukcje drogowe najlepiej odpowiadające zapotrzebowaniu.

Popularne rodzaje konstrukcji drogowych

W ofercie Tioman znajduje się wiele konstrukcji drogowych w kilku typach budowy. Możesz dobrać je samodzielnie, kierując się projektem lub zdać się na nasze doświadczenie i doradztwo. Do najpopularniejszych typów konstrukcji należą słupki stalowe, pokryte warstwą ocynku. Do nich mocowane są uchwyty, do których z kolei przykręca się znaki drogowe. Z podobnych rurek stalowych, jednak o większej średnicy, wykonuje się wysięgniki. Te konstrukcje drogowe przeznaczone są do montażu znaków drogowych nad jezdnią.

Często konstrukcje drogowe w postaci pojedynczych rurek są niewystarczające. Dlatego sporą część naszej oferty stanowią kratownice, czyli konstrukcje o bardziej skomplikowanej konstrukcji. Mają większą nośność, dlatego można do nich zamocować większe oznaczenia, a także tablice elektroniczne. Kratownice również dostępne są w kilku wariantach. Można wybrać konstrukcje w formie kilku pionowych słupków do przytrzymania tablicy informacyjnej. Znajdują zastosowanie również jako konstrukcje wysięgnikowe. Jednak kratownice najczęściej wykorzystujemy do budowy bramownic. Te konstrukcje drogowe umieszczane są nad drogami i służą do wieszania tablic informacyjnych, kamer, czytników czy wyświetlaczy.

Profesjonalne konstrukcje drogowe Tioman

Oferowane przez Tioman konstrukcje drogowe to produkty najwyższej jakości, które produkowane są z myślą o warunkach panujących na drodze. Stalowe konstrukcje wykonywane są z dobrych stopów, a ich konstrukcja obliczona na przenoszenie zmiennych obciążeń związanych z lodem czy wiatrem. Zewnętrzną powierzchnię pokrywa warstwa ocynku, dzięki czemu są odporne na korozję.

Nasza firma dysponuje potężnym zapleczem produkcyjnym, dlatego jesteśmy w stanie przyjmować nawet duże zlecenia na konstrukcje drogowe. Współpracujemy z największymi firmami związanymi z inżynierią drogową. W razie potrzeby świadczymy też usługi montażu konstrukcji drogowych. W naszej ekipie znajdują się specjaliści od prac w tym obszarze. Dysponujemy odpowiednimi pojazdami transportowymi wyposażonymi w HDS, a także maszynami niezbędnymi do montażu.