Czym są bariery energochłonne drogowe?

Wiele akcesoriów drogowych ulokowanych w pobliżu tras ma zwiększyć bezpieczeństwo. Na wiele z nich nawet nie zwraca się uwagi, choć konieczność ich zastosowania regulują przepisy. Takim przykładem są bariery energochłonne montowane przy trudnych zakrętach czy konstrukcjach inżynierskich.

Tego typu elementy to inaczej bariery sprężyste drogowe, których zadaniem jest wytłumienie impetu uderzenia w przypadku zdarzenia drogowego. Wykonane są w formie pionowych podpór nośnych i poprzecznych barier. Po uderzeniu w taki element samochód ma wrócić na drogę, co zapobiegnie jego zsunięciu się lub wypadnięciu na przeciwległy pas ruchu. Jednocześnie bariery energochłonne nie pękają pod wpływem znacznego uderzenia.

Jeśli potrzebne Ci są bariery energochłonne, producent Tioman ma ciekawą ofertę, nad którą warto się pochylić. Firma od końca ubiegłego wieku aktywnie działa w branży drogowej, tworząc oznakowania. W naszej ofercie znajdują się także bariery energochłonne w kilku wariantach, które można zamocować w wybranych miejscach. Dzięki dużej powierzchni produkcyjnej naszych zakładów jesteśmy w stanie przygotować nawet bardzo duże zamówienia. Wszystkie elementy spełniają normy i umożliwiają szybki montaż. Jeśli przy budowie dróg potrzebna Ci większa ilość barier energochłonnych, cena zaproponowana przez naszą firmę będzie korzystniejsza.

Bariery drogowe energochłonne – gdzie się stosuje?

Przepisy budowlane dokładnie określają obszary, w których przy drodze musi znaleźć się bariera energochłonna. Najczęściej konieczność ich montażu związana jest z różnicą wysokości między drogą a otoczeniem. Bariery montuje się na mostach i wiaduktach. Powszechnie stosowane są jako zabezpieczenie na drogach górskich prowadzących po zboczach. Dodatkowo bariery energochłonne montuje się na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Wówczas dwa ciągi barier znajdują się pomiędzy dwoma przeciwnymi pasami ruchu. To zapobiega wyjechaniu pojazdu na przeciwny pas w przypadku zdarzenia drogowego, co mogłoby prowadzić do jeszcze większych strat.

Bariery energochłonne drogowe tylko od Tioman

Firma Tioman od lat zajmuje się dostarczaniem barier dla największych firm budujących drogi. Bariery energochłonne stalowe znajdują się na malowniczych trasach górskich, a także przy mostach i wiaduktach. Wszystkie elementy są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, dlatego zachowują funkcjonalność wiele lat po montażu.

W naszej ofercie znajdują się różnego typu konstrukcje, takie jak bariera n2w2, bariera sp 04 czy bariera energochłonna sp 06. Wszystkie produkty spełniają założenia normy PN-EN 1317, która obowiązuje w naszym kraju dla tego typu konstrukcji. Dzięki temu bariery sprężyste drogowe nie tylko poprawiają bezpieczeństwo, ale także nie pozostawią wątpliwości w czasie odbiorów prac przez inspektorów.