Osłony przeciwolśnieniowe konieczne przy budowie dróg

Przyczyny wypadków drogowych mogą być różne, a wraz z nastaniem zmroku rośnie ryzyko zdarzenia drogowego. Jedną z częstych przyczyn zderzeń jest oślepienie kierowcy przez pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Osłony przeciwolśnieniowe to jedna z konstrukcji, która pozwala na zminimalizowanie ryzyka takiego zdarzenia. Konstrukcja ma za zadanie zatrzymanie bezpośredniego  strumienia światła, a jednocześnie w minimalnym stopniu ogranicza widoczność.

Przy modernizacji i budowie dróg dwupasmowych pojawia się konieczność stosowania osłon przeciwolśnieniowych. Jeśli w projekcie realizowanej inwestycji znalazły się takie elementy, skontaktuj się z firmą Tioman. Wśród wielu produktów drogowych w naszym asortymencie znajdziesz również wspomniane osłony. To trwałe produkty wykonywane z wysokiej klasy materiałów. Współpraca z dużymi firmami wykonawczymi i spore zaplecze produkcyjne pozwala nam wykonać nawet bardzo duże zamówienia.

W jakich miejscach stosuje się osłony przeciwolśnieniowe?

Osłony to pojedyncze słupki z płaskimi przesłonami. Zaplanowane są w konkretnej odległości od siebie i ustawione pod ściśle określonym kątem w stosunku do jezdni. Dzięki temu tworzą zasłonę tylko w wybranej sytuacji, kiedy pojazdy ustawią się względem siebie pod niebezpiecznym kątem. Osłony przeciwolśnieniowe stosuje się w miejscach, gdzie ryzyko oślepienia kierowców jest największe. Najczęściej projektowane są na drogach dwujezdniowych i stają się dodatkiem do barier energochłonnych. Miejsce stosowania tych konstrukcji dokładnie określa projekt infrastruktury drogowej. Z reguły osłony przeciwolśnieniowe montuje się na łukach drogi, wiaduktach i mostach, a także zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Osłony przeciwolśnieniowe w ofercie Tioman

Przez ponad 20 lat działalności nasza firma dostarczała już różnego rodzaju produkty wykonawcom drogowym. Wraz z rozwojem zapotrzebowania na osłony przeciwolśnieniowe, również te konstrukcje znalazły się wśród naszych propozycji. W ofercie Tioman znajdują się przede wszystkim osłony przeciwolśnieniowe u 19. Są to klasyczne produkty wykonywane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze zielonym. Materiał jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a także przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.

W razie potrzeby specjaliści Tioman są w stanie zamontować osłony przeciwolśnieniowe we wskazanym miejscu. Nasi pracownicy dysponują wiedzą, która pozwala im na zamocowanie ich w odpowiednim miejscu i pod wybranym kątem. W naszym parku maszyn znajdują się pojazdy dostawcze dostosowane do transportu osłon i innych elementów drogowych. Z kolei świdry do gleby i inne narzędzia pozwalają na szybkie prowadzenie montażu. Rozbudowana flota pojazdów i szeroka kadra specjalistów pozwalają nam na realizację dużych zleceń w kilku miejscach jednocześnie.