Karty produktowe

Wiaty przystankowe

Wiaty przystankowe można zaliczyć do elementów małej architektury miejskiej. Są to produkty, spotykane wielokrotnie przy przystankach autobusowych lub tramwajowych. Wiaty stawiane są po to, aby osoby czekające na transport, miały możliwość ochronić się przed deszczem, wiatrem lub zimnem. Pod wiatami zazwyczaj zawieszane są tablice rozkładu jazdy oraz wszelkie informacje, związane ze zmianami w ruchu komunikacji miejskiej.

Najwięcej wiat przystankowych spotykamy oczywiście w większych miastach, gdzie co kilka minut odjeżdżają autobusy i tramwaje. W dużych miejscowościach znajduje się mnóstwo przystanków i władze miasta powinny zadbać o to, aby przy każdym z nich znalazła się wiata, będąca dobrą ochroną dla osób, oczekujących. Dla wygody podróżnych, pod wiatami najczęściej stawia się jedną lub dwie ławki.

Na dworcach kolejowych również spotkamy wiele wiat przystankowych, zamontowanych na peronach. To właśnie pod wiatami przystankowymi kryją się osoby, które czekają na pociąg. Wiaty są nie tylko praktyczne, ale w pewien sposób oddziałują również na ogólny wygląd samego dworca, dodając mu nieco kolorystyki i uroku.

Każda wiata przystankowa musi być skonstruowana z wysokiej jakości materiałów. Produkty najczęściej wykonane są z aluminium lub szkła hartowanego oraz stali. Takie konstrukcje zapewniają wytrzymałość, są odporne również na większość czynników zewnętrznych. Solidnie stworzonej wiacie przystankowej niestraszne są silne wiatry, mrozy czy wilgoć, jeżeli tylko będzie ona odpowiednio przymocowana do podłoża.

Wiaty przystankowe to elementy, które widujemy właściwie na każdym kroku. Łatwo jest nam przyzwyczaić się do ich widoku i rzadko zwracamy uwagę na to, jak wiele pracy włożył producent w stworzenie każdego produktu. Wiaty są niezbędne, zwłaszcza w dużych miastach. To dzięki nim oczekiwanie na autobus, tramwaj czy pociąg jest przyjemniejsze i bardziej znośne nawet podczas nieciekawej pogody. Producent wiat stara się, aby każdy element był wykonany z dopracowaniem każdego szczegółu i tylko takie stawiane są przy miejskich przystankach.

Zapraszamy
do współpracy