Karty produktowe

Gabloty

Gabloty wykorzystywane są najczęściej przy przystankach autobusowych, tramwajowych oraz na dworcach kolejowych. Stosowane są głównie do zamieszczania informacji, dotyczących przyjazdu i odjazdu komunikacji miejskiej oraz zmian, jakie w tym zakresie zachodzą. Produkty te mogą być jednak używane także do przywieszania ulotek oraz ogłoszeń, a także poinformowaniu o jakimś ważnym wydarzeniu, które ma odbyć się w danej okolicy.

Dzięki przeszklonej gablocie osoby, oczekujące na przyjazd pojazdu, mogą sprawdzić, w którą stronę odjeżdża oraz o której godzinie ma się planowo pojawić. W zależności od wielkości stacji oraz rodzaju komunikacji, jaka przy niej funkcjonuje, widujemy najczęściej:

gabloty dwupanelowe – składają się z dwóch przeszklonych paneli, na których znajduje się rozkład jazdy oraz inne ważne informacje
gabloty trzypanelowe – umieszczane najczęściej na dużych stacjach kolejowych lub przy większych przystankach autobusowych, gdzie przejeżdża większa ilość pojazdów.
Każda gablota otwierana jest zazwyczaj na specjalny kluczyk, który przechowuje zarządca danej stacji lub przystanku. W przypadku pojawienia się nowych informacji lub zmiany rozkładu jazdy wystarczy wymienić starą tablicę na nową. Zarządcy muszą pamiętać również o systematycznym czyszczeniu szybek gabloty, aby to, co znajduje się w środku, było czytelne dla osób zainteresowanych.

Poruszając się komunikacją miejską lub międzymiastową, mamy okazję niejednokrotnie spotkać gabloty informacyjne, które dostępne są dla każdej osoby zainteresowanej. Elementy te mogą być wykorzystane do zamieszczania informacji różnego rodzaju, jednak najczęściej służą właśnie do informowania o aktualnym rozkładzie jazdy.

Gabloty to elementy wytrzymałe, montowane do podłoża. Dzięki solidnym materiałom wykonawczym nie poddają się wiatrom, są również odporne na chłód i wilgoć, a dzięki ochronnej szybie, karty informacyjne są odpowiednio zabezpieczone i wyraźnie widoczne nawet w złych warunkach pogodowych. Pozwala to na swobodne odczytywanie informacji zawartych w gablotach w dowolnym czasie.

Zapraszamy
do współpracy