Karty produktowe

Słupki do znaków drogowych

Słupki do znaków drogowych to wbrew pozorom bardzo istotne elementy organizacji ruchu drogowego. To na nich umieszcza się wszelkiego rodzaju oznakowanie pionowe, dzięki któremu przepisy są jasno określone i czytelne dla wszystkich kierowców. Bez znaków drogowych ruch na większości jezdni byłby niemożliwy, oznacza to więc, że słupki drogowe stanowią produkty niezbędne.

Większość słupków do znaków drogowych wykonywana jest z rur stalowych ocynkowanych. Są one tworzone w różnych wysokościach i o różnych średnicach. Dobrej klasy materiał wykonawczy zapewnia słupkom wyjątkową odporność na chłód, wilgoć i wiatr, dzięki czemu dobrze przymocowane do nich znaki mogą określać zachowanie na drogach w dowolnych warunkach atmosferycznych.

Kategoria słupki do znaków drogowych zawiera w sobie nie tylko słupki proste, ale i wysięgniki oraz słupki gięte. Wykorzystywane są one w miejscach do tego przeznaczonych, będąc podporą dla odpowiedniego rodzaju znaku. Oznakowanie pionowe to jedna z najważniejszych części zarządzania drogami każdego rodzaju, dlatego słupki spotykamy bardzo często, poruszając się po mieście lub wyjeżdżając w podróż.

Montaż słupków do znaków drogowych powinien być dokładny. Są to konstrukcje dosyć wysokie, dlatego należy zadbać o to, aby były stabilne. Słupek, który będzie wrażliwy na silne podmuchy wiatru, może się ugiąć podczas wichury lub spaść na pojazd, uszkadzając go. Podczas montowania słupków, firmy drogowe muszą zachować szczególną ostrożność, dokładając wszelkich starań, aby konstrukcja była jak najlepiej przyłączona do gruntu lub innego podłoża.

Słupki do znaków drogowych nie określają kierunku ruchu, nie mówią o tym, kiedy mamy się zatrzymać lub gdzie znajduje się najbliższa stacja paliw. Są jednak podporą dla tych wszystkich informacji. To dzięki założonym na nim znakom drogowym możemy bezpiecznie poruszać się po drogach mniej i bardziej ruchliwych. W zależności od potrzeb słupki mają mniejszą lub większa wysokość, zawsze ustawiane są w taki sposób, aby kierowca bez przeszkód mógł zobaczyć znajdujące się na nich znaki drogowe.

Zapraszamy
do współpracy