100 milionów złotych na remonty ulic w Warszawie

Na ostatnim posiedzeniu w czwartek warszawscy radni przeznaczyli 30 milionów złotych na remonty dróg w tym roku. Oznacza to, że łącznie na modernizację 27 ulic i placów przeznaczono ponad 100 milionów złotych.

 

Które ulice mają zostać wyremontowane z przyznanych środków? 

Przyznane środki pozwolą na poprawę stanu głównych arterii komunikacyjnych stolicy oraz przeprowadzenie prac związanych z przebudową kluczowych elementów infrastruktury drogowej, takich jak plac Trzech Krzyży, ulica Kazimierza Jana oraz trwająca przebudowa.

Pierwotnie budżet na ten rok miał być mniejszy, jednak na poprzedniej sesji stołeczni radni zdecydowali o dołożeniu kolejnych 30 mln zł. Zdaniem radnego Piotra Sawickiego wszystkim mieszkańcom Warszawy zależy na tym, by ulice były estetyczne, wygodne i bezpieczne.

Łukasz Puchalski, dyrektor Departamentu Dróg Miejskich, powiedział, że oprócz dofinansowania prac remontowych, radni w weekend przekazali również około 5 milionów złotych na budowę ronda na skrzyżowaniu Powązkowska/Obronczy Tobruk, a także 4 miliony złotych na poprawę stanu terenów zielonych przy Perzyńskiego, Rudnickiego i Podczaszyńskiego. W tym roku drogowcy planują przeprowadzić prace remontowe na 27 ulicach.

Ponadto drogowcy zajmą się odtworzeniem prawych pasów ruchu zniszczonych przez ciężarówki i autobusy. Planowane jest frezowanie odcinkowe. Do tej pory prace przeprowadzono już na ulicach Radzymińskiej, Żwirki i Wigury, a także na alei Jana Pawła II. Planowane są dalsze prace na Puławskiej, Grochowskiej, Grueckiej i placu Bankowym.

Z jednej strony wielu warszawiaków cieszy się, że ich rodzinne miasto jest stale remontowane. Z drugiej strony, wielu jest niezadowolonych, że przedłużający się remont może wpłynąć na ich zwykłe trasy, na przykład w drodze do pracy lub do ulubionego kasyna. Podczas gdy odwiedzający kasyno mogą wejść na stronę www.polskiekasyna.biz, otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację i rozpocząć grę online, pracownicy nie mogą zmienić miejsca pracy za pomocą jednego kliknięcia. Z tego powodu wielu obywateli jest niezadowolonych z obecnych remontów.