Tioman

D-44

Grubość blachy: 
1.25
Typ folii: 
Nieodblaskowa, I generacja, II generacja, III generacja
Sposób montażu: 
Na uchwyty montażowe
Surowiec: 
Blacha stalowa, Blacha aluminiowa
Inne: 
Podkład znaku malowany proszkowo na RAL 7037
Podkategoria: 
  • Szczegóły

Znak D-44 - strefa płatnego parkowania - duża, prostokątna powierzchnia na której widnieje niebieskie pole z centralnie umieszczoną białą literą P – to znak drogowy należący do grupy znaków informacyjnych pionowych i jest umieszczany na obszarze strefy płatnego parkowania pojazdów mechanicznych.

Strefa parkowania płatnego jest doraźnym rozwiązaniem lepszej organizacji ruchu w razie ograniczonych miejsc postojowych. Dzięki konieczności wniesienia opłat za postój, kierowcy pojazdów czas potrzebny na załatwienie swoich spraw skracają do minimum, tym samym zwalniając miejsce dla innego użytkownika. Płatne miejsca parkingowe zazwyczaj nie są strzeżone.
W strefie tak oznakowanej zabroniony jest postój bez wniesienia określonej opłaty, chyba że właściciel pojazdu zaparkowanego na tym terenie posiada zerową stawkę opłat parkingowych.

W obrębie powierzchni znaku, w dolnej części, umieszczane bywają następujące informacje:

  • godziny obowiązujące w parkowaniu płatnym,
  • dni tygodnia wyznaczone na płatne parkowanie,
  • sposób wnoszenia opłaty za postój w postaci grafiki wyobrażającej parkomat, kartę zegarową lub bilet.

Znak D-44 umieszczany jest na każdej ulicy doprowadzającej ruch do strefy płatnej, natomiast koniec oznakowanej strefy oznaczany jest znakiem D-45. Znak wykonany jest z blachy ocynkowanej, powleczony odblaskową folią. Tył znaku malowany jest proszkowo.