Tioman

VRLA battery / Sealed battery (SLA) / Maintenance free battery 12V 120 Ah

Zdjęcie produktu: 
Index: 
0130-00-0010
Subcategory: 
  • Details

Akumulator żelowy 12 V w branży drogowej wykorzystywany jest przede wszystkim do zasilania znaków aktywnych. To dzięki niemu znaki o zmiennej treści, działające za pomocą energii, mogą wyświetlać odpowiednie komunikaty w dowolnych warunkach pogodowych. Akumulatory tego typu mogą być stosowane także do zasilania innych produktów z branży niezwiązanej z ruchem drogowym.

Znaki aktywne, działające na akumulatory żelowe 12 V wykorzystywane są głównie na drogach szybkiego ruchu, drogach ekspresowych oraz autostradach, a także przy wyjazdach z podanych tras. To za pomocą odpowiedniego zasilania, mogą być przestawiane mobilnie i zapewniać wyraźnie widoczne dla kierowcy treści, pozwalając mu na zachowanie odpowiedniej ostrożności na określonym obszarze drogi.

Wykorzystanie akumulatorów żelowych jest bardzo praktycznie, ponieważ produkty te:

  • nie wymagają stawiania w pozycji poziomej (jak to bywa w przypadku akumulatorów tradycyjnych)
  • nie wymagają uzupełniania elektrolitu
  • nie powodują zagrożenia wycieku elektrolitu i związanej z tym korozji
  • charakteryzują się zwiększoną odpornością na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz wysokie i niskie temperatury

W akumulatorach żelowych 12 V jako elektrolit używany jest zżelowany kwas siarkowy. Do materiału żelowego dodawana jest krzemionka. Przy tak powstałym elektrolicie nie ma zagrożenia samorozładowania oraz ubytku elektrolitu, dzięki czemu produkt może działać długo, bez konieczności ładowania i regulacji.

Akumulatory żelowe 12 V stosowane są w ruchu drogowym od lat. Stanowią urządzenia praktyczne, które pomagają w zastosowaniu na trasach znaków aktywnych oraz znaków zmiennej treści. Takie oznakowanie w dzisiejszych czasach jest potrzebne na wielu trasach krajowych oraz światowych, ponieważ umożliwia wyświetlenie odpowiedniego komunikatu na drogach, w którym zasady ruchu mogą ulegać zmianie. Akumulatory żelowe to produkty, pozwalające na długotrwałe działanie znaków bez konieczności wykonywania napraw, ładowania lub wymiany elektrolitu. Dobrze sprawdzają się jako zasilanie i chętnie wykorzystywane są przez firmy drogowe w Polsce.